НОВИНИ
ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
Це цікаво

"Китайське штучне сонце" досягло температури в 100 млн ˚C

21 Листопада 2018 12:23

Команда китайських дослідників провела експеримент, який отримав прізвисько "китайське штучне сонце", використовуючи пристрій з термоядерного експериментального надпровідного токамаку (EAST).

Метою даних експериментів було з'ясування того, наскільки високою може бути температура електронів, які знаходяться в плазмі. І, як показали результати експериментів, китайським дослідникам вдалося отримати температуру електронів усередині основної маси плазми, що дорівнює 100 мільйонам градусів.

Експеримент продемонстрував прогрес у плані дій, які Китай має для виробництва енергії за допомогою токамак (тороїдальна установка для магнітного утримання плазми). Команда EAST використовувала в своєму експерименті чотири види теплової енергії, включаючи нагрівання гібридної хвилі, електронне циклотронне нагрівання хвилі, нагрівання іонного циклотронного резонансу та нагрівання іонами нейтрального пучка.

Потужність на етапі інжекції в експерименті перевищила 10 МВт, а енергія плазми, що зберігалася, була збільшена до 300 кДж після того, як команда оптимізувала сполучення різних методів нагрівання разом із використанням передової системи контролю плазми..

Крім розігріву плазми до максимально можливої температури в ході серії експериментів були проведені додаткові дослідження в з  підтримання стабільності плазми, утримання плазми в заданому просторі і її перерозподілу за обсягом реактора, зменшення взаємодії плазми зі стінками камери реактора і деякі експерименти з області фізики високоенергетичних елементарних частинок.

Команда стверджує, що вона змогла досягти абсолютно неіндуктивного стабільного стану плазми з високою щільностю та підвищеним показником утримання енергії. Одним із ключових в цьому експерименті була робота команди, спрямована на вирішення проблеми викидів частинок та енергії, що є важливим для високопродуктивної стабільної роботи.

В результаті експерименту вчені отримали необхідні дані для подальшої роботи над створення наступної установки з тороїдальним магнітним полем силою 6,5-7 Тесла та плазмовим струмом у 13 МА. Команда з США в даний час працює над новими магнітами, які, на їхню думку, можуть сприяти збільшенню випуску енергії в їх експерименті з термоядерного синтезу.


За матеріалами: SlashGear


ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА