НОВИНИ
ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
Всі новини

За три роки в українські проекти «чистої» енергетики інвестовано близько 700 млн. євро

25 Вересня 2017 17:00

За останні 3 роки в українські проекти «чистої» енергетики інвестовано близько 700 млн євро. Майже 300 млн євро направлено на виробництва «зеленої» електроенергії, ще майже 400 млн євро — на генерацію тепла з відновлюваних джерел енергії. Це свідчить про по-справжньому дієве вдосконалене законодавство, а також про те, що бізнес в цій ніші активізувався і це тільки початок, заявив глава Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук представникам регіональних офісів «Укргазбанку».

«Після удосконалення „зеленого“ тарифу в 2015 році запрацював ще один напрямок — установка сонячних панелей потужністю до 30 кВт. Якщо на кінець II кварталу 2015 року таких сімей було лише 94, то сьогодні вже понад 1600. За нашими оцінками, ці домогосподарства інвестували в сонячні панелі 22 млн євро», — розповів Савчук і зауважив, що відкривається великий ринок використання сонячних електроустановок домогосподарствами, що в свою чергу, потребуює вигідних програм фінансування.

Виступаючи, Савчук також зазначив ті законодавчі ініціативи, які будуть стимулювати інвесторів вкладати кошти в проекти з відновлюваної енергетики. Це і можливість укладати довгострокові договори купівлі-продажу «чистої» електроенергії, і стимулюючий тариф на тепло «не з газу», і нова ініціатива щодо полегшення доступу до мереж виробникам «зеленої» електроенергії.

«Участь банків у фінансуванні таких проектів вкрай важливо, адже безпосередньо впливає і на економіку країни. Красномовний приклад — 4,5 млрд грн взятих населенням „теплих кредитів“. Це кошти, які зайшли на ринок виробництва і використання енергоефективних матеріалів і обладнання», — підкреслив Савчук і закликав представників банку продовжувати працювати в напрямку еко-банкінгу та розширювати свою діяльність, враховуючи нові тенденції ринку.

Довідка. «Укргазбанк» є одним з 4 банків-учасників програми «теплих кредитів». Крім цього, банк спільно з IFC надає фінансування на установку сонячних, вітрових електростанцій, котелень на біомасі та ін.


За матеріалами: Электровести

ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА