НОВИНИ
ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
Всі новини

В уряді пояснили, чому чинна формула ціни на газ є нежиттєздатною

23 Жовтня 2017 15:00

Україна видобуває близько 14 млрд кубометрів газу для населення, однак ще 4 млрд кубометрів треба закупити. Поставки власного газу не потребують націнки за транспортування, але імпортний газ має враховувати ціну транспортування. Про це сказав віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.

«Вона (формула, — ред.) має недоліки, але ми не відходимо від основного принципу, що ціна повинна бути зрозумілою. Вона має визначатися на підставі індикатора, і це ціна газу у хабі. Подивімося, яка ціна в Україні та чи відповідає вона імпортному паритету. Ми говоримо про населення і частину бюджетних установ. Вони споживають 17,6 млрд куб м. Україна видобуває майже 14 млрд куб м. Щоб закрити сегмент, який має привілеї, потрібно ще 4 млрд кубів», — сказав Кістіон.

Він зазначив, що додаткові 4 млрд кубометрів закуповуються за кордоном.

«Чому ціна на газ, який видобувається в Україні, повинна прирівнюватися до ціни в німецькому хабі плюс логістика? Він не транспортується, тому ми від нього віднімаємо логістику, але ціна має бути як у хабі в Німеччині. Ми пропонуємо Hub0 на український газ і Hub+ на той, який потрібно доставити», — зазначив Кістіон.


За матеріалами: Укрінформ

ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА