НОВИНИ
ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
Найважливіші

Розділення «Укрнафти» ще не вирішено, але без нього є ризики, — Зеленський

26 Листопада 2021 16:09

Рішення щодо розділення «Укрнафти» не ухвалено, проте без цього є ймовірність програшу «Нафтогазу» у справі проти «Укрнафти» щодо стягнення 9 млрд кубів газу. Про це президент Володимир Зеленський заявив під час пресбрифінгу 26 листопада.

Він заявив, що розділення «Укрнафти» досі не відбулось, та є виходом зі складної ситуації у справі заборгованості НАКу перед компанією.

«Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти». Групі компаній, пов’язаних з колишніми акціонерами «Приватбанку», серед яких зокрема Ігор Коломойський — близько 42% акцій.

Зеленський нагадав, що питання розділення з’явилося ще давно, проте воно досі не вирішено.

«Якщо не буде розділення, є велика вірогідність, що компанії, які володіють акціями „Укрнафти“ можуть виграти суд, бо державна заборгованість була дуже велика. Декілька мільярдів використаного газу, за який не було сплачено від НАКу до „Укрнафти“», — заявив він.

За словами президента, Україна не має грошей в бюджеті платити будь-кому, «зокрема компанії Коломойського — ми не можемо такого допустити».

Довідка. Йдеться про суперечку навколо природного газу між «Укрнафтою» і «Нафтогазом», що триває з 2005 року. Тоді компанія відмовлялася оформляти продаж газу «Нафтогазу», вважаючи ціну заниженою. Цей газ прямував «Нафтогазом» для потреб населення. Внаслідок цього з 2006 по 2010 р. неоформленими залишилися 10,1 млрд кубометрів газу. У вересні суд погодився знизити вимоги «Укрнафти» до НАКу до 9,1 млрд кубів газу. «Нафтогаз» визнавав свій борг перед «Укрнафтою» в 3,75 млрд грн, тобто за цінами газу, що встановлювалися тоді НКРЕ. Група «Приват» наполягає на вартості газу за поточними ринковими цінами.

Нагадаємо, що «Укрнафту» розділять на дві частини. Одна дістанеться Коломойському.


За матеріалами: Економічна правда

ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА