НОВИНИ
ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
Всі новини

Президент: Україна знижує залежність від російського ядерного палива

08 Вересня 2017 11:00

Україна поступово знижує залежність від імпорту ядерного палива з Росії, збільшуючи постачання американо-японської компанії Westinghouse, повідомив президент України Петро Порошенко під час щорічного послання про внутрішнє і зовнішнє становище країни. «В атомній енергетиці ми поступово скорочуємо частку Росії. Одночасно до 40% зростає частка компанії Westinghouse, і ця компанія вже забезпечує паливом 6 з 15 реакторів», — сказав Порошенко. 

Як повідомлялося, у рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного джерела — російської компанії «ТВЕЛ» — держкомпанія «Енергоатом» у квітні 2014 року уклала договір з компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції. На сьогоднішній день шведське паливо успішно експлуатується на Запорізькій та Южно-Української АЕС. У 2018 році «Енергоатом» планує заповнити активну зону реактора третього енергоблоку Південно-Української АЕС виключно палива виробництва Westinghouse, повністю замінивши їм російське паливо компанії «ТВЕЛ». 

За підсумками першого півріччя 2017 року «Енергоатом» скоротив частку поставок ядерного палива з Росії до 49% з 58%, при цьому частка постачань від Westinghouse становила 51%. На початку червня Порошенко заявив, що за підсумками 2017 року Україна має скоротити поставки з Росії до 45%.


За матеріалами: УНІАН

ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА