НОВИНИ
ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
Найважливіші

«ГарПок» просить «мирову» щодо стягнення 4 мільярдів «Енергоатомом»

23 Листопада 2021 16:45

Державний «Гарантований покупець» просить мирного врегулювання ситуації щодо стягнення «Енергоатомом» 4 млрд грн. Про це повідомила пресслужба «ГарПока».

Зазначається, що 22 листопада в. о. директора «ГарПока» Вадим Улида звернувся до очільника «Енергоатома» Петра Котіна з пропозицією провести переговори та врегулювати спірні питання.

«ГарПок» заявляє, що вжив усіх залежних від нього заходів завдля погашення більшої частини боргу за електроенергію періодів 2020 року. Водночас «Енергоатом» ініціював судові позови зі стягнення коштів з «Гарантованого покупця».

22 листопада Північний апеляційний госпсуд ухвалив рішення на користь НАЕК «Енергоатом». Предметом позову є стягнення суми понад 4 млрд грн. У «Гарантованому покупці» вважають, що примусове стягнення боргу ставить під загрозу виконання спеціальних обов’язків із забезпечення доступності електроенергії для населення.

На держпідприємстві пояснили, що в разі примусового стягнення 4 млрд грн можуть бути списані кошти, призначені для сплати постачальникам універсальних послуг в рамках ПСО. Також рішення може торкнутися фінансів, призначених для розрахунків з виробниками електроенергії за «зеленим тарифом».

Нагадаємо, що ДП «Гарантований покупець» додатково заробило 200 мільйонів від продажу «зеленої» електроенергії.


За матеріалами: Економічна правда

ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА