НОВИНИ
ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
Всі новини

До 2035 року частка сонячної енерегії у США може вирости до 40%

20 Серпня 2021 14:56

Міністерство енергетики США опублікувало меморандум про перспективи розвитку сонячної енергетики в країні. У документі наголошується, що сонячна енергетика є найбільш швидкозростаючим сектором енергетики в Штатах — її потужність зросла з 2,5 ГВт (постійного струму) в 2010 році до 100 ГВт в 2021 році.

В рамках стратегії декарбонізації електроенергетики, проголошеної нинішньою адміністрацією, планується, що сонячна енергія буде забезпечувати більш ніж 40% споживання електроенергії. Зараз частка сонячної енергії становить всього 3%. Реалізувати ціль уряд США прагне до 2035 року.

Також до 2035 року Білий Дім планує повністю виключити вугілля з виробництва електроенергії. Адміністрація вважає, що сонячна енергія відіграє важливу роль в досягненні цієї мети поряд з іншими технологіями, такими як наземна і морська вітроенергетика, «зелений» водень, геотермальна та ядерна енергетика.

Згідно з аналізом Національної лабораторії відновлюваної енергії (NREL), щоб зробити енергетичний сектор вуглецево-нейтральним, «розвиток сонячної енергетики до 2030 року необхідно прискорити в 3-4 рази в порівнянні з нинішніми темпами».

У документі Міністерства енергетики відзначається, що до 2035 року в сонячному секторі США працюватимуть від 500000 до 1500000 осіб, які будуть займати «якісні робочі місця з високими стандартами праці».

Сонячна енергетика США розвивається швидко навіть під час пандемії. Уже в червні 2021 року встановлювали стільки ж сонячних панелей, скільки до 2020 року. Аналітики прогнозують, що їх загальна потужність скоро перевищить 19 ГВт, а в кінці 2019 року цей показник дорівнював 13 ГВт. За даними досліджень, протягом наступних 10 років загальний обсяг потужності сонячних панелей може зрости в 4 рази.

Активність галузі в пандемію обумовлена додатковим податковим вирахуванням на інвестиції в зелену енергетику, який покриває 26% витрат, пов’язаних із сонячною енергією для всіх побутових і комерційних споживачів. Після 2023 року податкова пільга знизиться до 10% для комерційних установників і більше не буде діяти для домашніх господарств. Таким чином, в найближчі місяці продажі сонячних панелей, ймовірно, зростуть ще більше, оскільки покупці будуть гнатися за знижкою, поки вона ще є.

Нагадаємо, що китайська компанія побудує завод для випуску 12 ГВт сонячних модулів HJT в рік.


За матеріалами: Электровести

ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА