НОВИНИ
ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
Всі новини

Ціни на енергоносії має визначати ринок, а не чиновники, — Порошенко

01 Березня 2018 10:00

Ціни на енергоносії, такі як газ і вугілля, має визначати ринок, а не чиновники, заявив президент України Петро Порошенко на прес-конференції в Києві.

«Я вважаю, що в Україні має бути створена енергетична біржа. Ми маємо обрати: або у нас комунізм і соціалізм, і ціни будуть затверджуватися зверху — чиновником, або вони будуть визначатися ринком — попитом і пропозицією з урахуванням імпортних поставок, і це точно не є справою президента. Я точно впевнений, що потрібно створити біржу, і реалізація має відбуватися на біржових умовах, має бути створено ринок, і це абсолютно реально», — сказав Порошенко.

Він підкреслив, що ціна на енергоносії в майбутньому має визначатися на українській енергетичній біржі, оскільки зараз вона базується на європейських індексах.

«Я ніколи не збирався ставати на його захист (формули „Роттердам+“ — ред.), оскільки це просто біржовий показник. Не підходить „Роттердам+“, запропонуйте „Варшаву+“, „Бремен+“. Мені ні те, ні інше не подобається», — підкреслив президент.

Нагадаємо, що уряд запустив механізм формування наглядової ради Фонду енергоефективності.


За матеріалами: УНІАН

ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА