loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

Пам'яті загиблих у катастрофі на ЧАЕС присвячується…

26.04.2017
Пам'яті загиблих у катастрофі на ЧАЕС присвячується…

Сьогодні, 26 квітня 2017 року, через 31 рік після страшної аварії на Чорнобильській атомній станції весь світ вперше вшановує пам'ять жертв трагедії.

«Всесвітній день пам'яті про катастрофу на Чорнобильській АЕС має назавжди стати нагадуванням та пересторогою про небезпеку ядерних аварій та необхідності зміцнення міжнародного співробітництва щодо пом'якшення довгострокових наслідків Чорнобильської аварії», - йдеться в резолюції Генеральної асамблеї ООН. 

Розбивши життя багатьох Чорнобильська катастрофа лишила слід й в серцях українців… Міста-привиди, які раніше дихали на повні груди, вибухали дитячим сміхом, наповнювалися галасом та какофонією людей та машин, перетворилися на дивні химери…

«На березі Прип’яті спить сатана,

прикинувся, клятий, сухою вербою.

На березі Прип’яті – березі – на –

ріки, що колись була голубою.

Стоїть йому атомна чорна свіча.

Лежать йому села в біді і розрусі.

Уп’явся в пісок пазурями корча,

свистить йому вітер в дуплястому вусі.

Він скрізь по хатах понаписував мат.

Ікони покрав. Загубив респіратор.

Тепер захотілось йому подрімать.

Оце його царство. Він тут імператор.

Той чорний реактор – і пекло, і трон.

Він спить на піску, підібравши коліна.

І сниться йому в ореолі ворон

вже вся Україна, вже вся Україна...» 

Ліна Костенко

 

ЧАЕС з повітря . Знімок зроблений 29 квітня 1986 р., зруйнований 4-ий реактор

 

 

Чорнобильська АЕС, руйнування від вибуху та пожежі реактора №4 26 квітня 1986 р., атмосферу потрапила величезна кількість радіоактивних речовин. (фото Володимир Репик)

 

Головний зал 1-го енергоблоку Чорнобильської АЕС, 29 квітня 1986 року, Радянський Союз був вимушений визнати, що на електростанції сталася аварія, але приховував всю інформацію. (Фото журнал «Радянське життя»)

 

Група ліквідаторів готується вийти на дах реактора.

 

Легендарна бойова машина першої групи пожежників-героїв, перші шість чоловік з пожежної команди, які потрапив в пекло: Віктор Кібенок, Володимир Правик, Микола Титенок, Василь Ігнатенко, Микола Ващук, Володимир Тищура…

 

 

 

 

 

14 квітня 1998 р, працівники Чорнобильської АЕС, пульт управління зруйнованого 4-го енергоблоку станції.

 

Медичний працівник обстежує дитину, яка була евакуйована з зони катастрофи в радгосп «Копелово» під Києвом, 11 травня 1986 року, знімок був зроблений під час поїздки, організованої радянською владою з метою показати, як вони справляються з аварією. (фото Борис Юрченко)

 

Голова Президії Верховної Ради СРСР Михайло Горбачов з дружиною Раїсою Горбачовою під час бесіди з керівництвом АЕС, 23 лютого 1989. Це перший візит лідера радянської влади на станцію після аварії. (фото TASS)

 

 

Традиційна першотравнева демонстрація 1 травня 1986 року в Києві.

 

Мешканці Києва в черзі за бланками щодо перевірки на предмет зараження радіацією, 9 травня 1986 року.

 

Київ, евакуація дітей, початок травня 1986 року.

 

Оголошення на закритій хвіртці дитячого майданчика у Вісбадені (Німеччина), 5 травня 1986. Напис: «Цей майданчик тимчасово закрито». Через тиждень після вибуху муніципальна рада Вісбадена закрила всі дитячі майданчики після виявлення рівня радіоактивності від 124 до 280 беккерелів. (фото Frank Rumpenhorst)

 

Фермер прибирає заражену радіоактивними опадами солому через кілька місяців після вибуху на ЧАЕС, червень 1986 року Швеція.

 

 

 

Робітники, які будували цементний саркофаг для зруйнованого реактора, 1986 р. незавершене будівництво. Згідно з даними організації «Союз Чорнобиль України», тисячі людей, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, померли від наслідків радіаційного зараження, від якого постраждали під час роботи. (фото Володимир Репик)

 

Сумний символ «зони» - Чорнобильська Сосна – інструмент та місце багаточисельних страт і розправ під час Другої Світової Війни на цьому дереві німецькі окупанти вішали «червоних партизанів», а червоноармійці в свою чергу вішали німецьких окупантів. Після аварії під час ліквідації її наслідків ліс, який опинився в зоні найсильнішого радіаційного забруднення «Рудий ліс» (від 100 до 1200 рентген на годину), був похований, а сосну не зачіпали (впала сосна в 90-х роках та перевезена в один з ангарів села Новошепеличі, де знаходиться до сих пір). 

 

Чорнобильська Сосна стала символом Чорнобильської трагедії й займає центральну постать на унікальній іконі «Чорнобильський спас» - де разом з ликами святих зображені прості люди, що уособлюють живих та померлих ліквідаторів на Чорнобильській АЕС і обпалена сосна у вигляді хреста...

 

 

Ключові слова:

Матеріали за темою:

Останні новини

20 Квітня

Комментарі (0)Будь ласка, авторизуйтесь чи зареєструйтесь для коментування