loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

«Газові» перипетії… продовжуються?!

10.04.2017
«Газові» перипетії… продовжуються?!

Минулого тижня простих людей, урядовців та експертне середовище збурювала тема введення «абонентської плати за газ», яка мала б нараховуватись з 1 квітня згідно з розпорядженням НКРЕКП. Однак градус суспільного незадоволення досяг свого піку й сьогодні, 10 квітня, під час засідання Нацкомісії щодо розгляду питання про призупинення та внесення змін до деяких постанов регулятора у сфері природного газу «з метою недопущення підвищення загального рахунку для населення», вона  скасувала своє рішення про запровадження «абонплати за газ» для населення. 

Новини за тиждень

03.04 –07.04

УКРАЇНА: 

Газ

«Газова абонплата» - перипетії продовжуються: люди готові судитися через незрозумілу абонплату за газ. У свою чергу, Кабмін вимагає скасувати абонплату. Натомість голова Нацкомісії Дмитро Вовк виступає проти скасування абонплати та звернувся до Кабміну з пропозицією вжити заходів для недопущення зростання кінцевого тарифу на газ для населення. В Мінсоцполітики стверджують, що абонплата підвищить його вартість для 4,5 мільйона українців.

Україна закінчила опалювальний сезон із запасами 8,2 млрд кубометрів газу.

НКРЕКП призупинила рішення про «абонплату» за газ на три місяці.

В уряді назвали граничну вартість газу для споживача.

НАК «Нафтогаз України» просить Кабмін, регулятора ринку НКРЕКП та Антимонопольний комітет усунути монополію Group DF Дмитра Фірташа на ринку постачання газу для населення.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман розповів, що не знав про введення з 1 квітня абонплати на газ, а також запевнив, що жодних підстав говорити про підвищення тарифів на газ немає.

Група «Нафтогаз» стала найбільшим платником податків.

Україна взяла на себе зобов’язання до кінця серпня 2017 року запровадити окремий тариф на розподіл газу (так звану «абонплату»), виходячи з показників потужності споживання «блакитного» палива.

Члени наглядової ради «Нафтогазу» натякають на звільнення.

В Україні дозволили здійснювати віртуальний реверс газу

Вугілля

Для накопичення запасів вугілля зупиняються ТЕС: Трипільська, Придніпровська, Зміївська.

Запаси антрацитового вугілля на складах українських теплоелектростанцій з 29 березня по 5 квітня поточного року скоротилися на 14% - до 424 тис. тонн. 

Нафта

ГПУ за сприяння Служби безпеки проводила слідчі дії в центральному офісі ПАТ «Укрнафта» і в його регіональних підрозділах в Бориславі, Прилуках, Полтаві та Охтирці через аукціони 2013-2015 рр.

В січні-березні 2017 року Україна імпортувала сирої нафти та газового конденсату в грошовому вираженні на 82 млн дол., що в 1,9 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

Електроенергія

Заборгованість столичних споживачів теплової енергії перед ПАТ «Київенерго» з початку 2017 року зросла на 1,1 млрд грн і на 1 березня 2017 р. склала 4,9 млрд грн.

Київ завершив опалювальний сезон.

Кабмін затвердив план пріоритетних дій на 2017 рік.

Президент Петро Порошенко запропонував Верховній Раді ввести автоматизований арешт коштів на банківських рахунках через борги за комуналку.

Два члени НКРЕКП, включаючи голову, будуть звільнені у травні 2018 року.

Рада відправила на повторне друге читання законопроект про створення ринку електроенергії. 

Атом

«Енергоатом» зможе спрямувати додатковий прибуток у новій моделі ринку електроенергії на добудову блоків ХАЕС.

Кабмін затвердив проекти комплексів з переробки радіоактивних відходів.

Повна синхронізація української енергосистеми з європейською мережею системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E збільшить можливості України щодо експорту електроенергії в країни ЄС — до 4 ГВт електричної потужності. 

СВІТ:

ЄС – Україна – Росія 

Газ

Транзит природного газу через українську газотранспортну систему у січні-березні 2017 р. збільшився у порівнянні з аналогічним періодом 2016 р. на 20% - до 23,2 млрд куб. м.

Росія почала обмежувати постачання в Україну зрідженого газу, а саме пропан-бутану, який використовується в якості моторного палива.

«Газпром» запропонував уряду ряд заходів, які дозволять йому збільшити доходи на внутрішньому ринку, зокрема підвищити тарифи для населення.

Литва приєдналася до позову Польщі проти розширення доступу «Газпрому» до OPAL.

Росія взялася за Узбекистан: «налагодження» відносин почалося з газового контракту

Нафта

Саудівська Аравія другий місяць поспіль знижує відпускні ціни на основні сорти нафти. 

Електроенергія

Молдова відмовилася від придністровської електроенергії на користь української

Альтернативна енергетика

Інженери Мельбурнського королівського технологічного інституту використовували конструкцію листя папороті при створенні більш ефективних електродів для зберігання сонячної енергії. Натомість, у Китаї створили сонячні батареї, здатні працювати вночі.

У 2017 році встановлять від 79 до 85 ГВт нових сонячних потужностей.

EIRCenter

Ключові слова: Головні новини тижня

Останні новини

20 Квітня

Комментарі (0)Будь ласка, авторизуйтесь чи зареєструйтесь для коментування