loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

Ціна на нафту — влаштує всіх, але не Росію

13.03.2017
Ціна на нафту — влаштує всіх, але не Росію

Не так давно голова ради директорів російського «Газпрому», спеціальний представник президента РФ по взаємодії з Форумом країн-експортерів газу Віктор Зубков висловлював думку, що угоду про скорочення видобутку нафти можна не продовжувати: «Ціна на нафту в $60 за барель влаштує як споживачів, так і виробників». 

Однак станом на 6 березня ф’ючерси на нафту марки Brent з постачанням у травні впали в ціні до 55,74 долара за барель, а вже 10 березня - до 52,54 долара за барель. 

Новини за тиждень

06.03 – 10.03

УКРАЇНА: 

Газ

«Укргазвидобування» запустила нову свердловину з дебітом понад 1 млн куб. газу на добу.

Приватна компанія «Нові проекти» отримала російську ліцензію на розвідку і видобуток нафти та газу на шельфі окупованого Росією Криму.

«Укртрансгаз» з-за боргів та відсутності підтверджених обсягів купленого газу почала обмежувати постачання газу на хімічні заводи «Рівнеазот», «Черкасиазот» і «Северодонецказот», які входять в структуру холдингу Ostchem.

Станом на 5 березня 2017 року, Україна серед інших країн Європи, має у своєму розпорядженні найбільші запаси природного газу в підземних газових сховищах - 8,216 млрд кубометрів.

Україна встановила новий рекордний мінімум споживання газу

Вугілля

Кабмін затвердив фінплан «Центренерго» на 2017 рік.

Міненерго доручило керівникам вугледобувних підприємств, що входять до сфери впливу міністерства, встановити режим посиленого контролю за безпекою проведення гірничих робіт.

Енергохолдинг «ДТЕК» призупинив роботу своїх шахт, розташованих у непідконтрольних Києву районах Донбасу.

Штаб блокади зони АТО з 2 квітня 2017 року має намір розпочати активну фазу блокади, яка передбачає повну зупинку постачання вугілля з Росії. 

Електроенергія

Тариф на електроенергію ТЕС за рік зріс у 2 рази та досяг рекорду.

Антимонопольний комітет має скасувати своє рішення про надання дозволу російській компанії на придбання пакету акцій ПАТ «Чернівціобленерго». 

Нафта

«Укрнафта» просить Кабмін зняти обмеження на експорт видобутої нафти. 

Альтернативна енергетика

Представники Норвегії та України обговорили можливість зведення в Україні двох сонячних електростанцій на 60 МВт. 

Атом

Запорізька атомна електростанція 5 березня відключила від енергомережі енергоблок №2 згідно з графіком балансових обмежень. 

СВІТ:

ЄС – Україна – Росія 

Газ

Американська компанія Frontera Resources планує інвестувати близько 6 млн дол. на геологорозвідку нафти й газу на південному заході Молдови.

ПАТ «Газпром» відмовляється виконувати європейські правила, які передбачається запровадити у пунктах з’єднання української та польської ГТС.

Румунія дала старт будівництву газопроводу Болгарія-Румунія-Угорщина-Австрія.

США виділить під видобуток нафти та газу 300 тис. кв. км шельфу.

Європейська комісія має намір провести опитування учасників європейського ринку газу в рамках проведення антимонопольного розслідування щодо дій російського газового холдингу «Газпром».

Європейський суд на рік заблокував розширення доступу «Газпрому» до газопроводу OPAL.

Німеччина підтримує проект газопроводу «Північний потік-2», по якому російський газ повинен поставлятися по дну Балтійського моря до Європи, минаючи транзитні країни, але виступає за збереження українського маршруту постачання палива.

Російський «Газпром» подав позов до Міжнародного комерційного арбітражного суду проти компанії «Молдовагаз» про стягнення боргу в розмірі $768,6 млн. 

Нафта

Станом на ранок 6 березня ф’ючерси на нафту марки Brent з постачанням у травні впали в ціні до 55,74 долара за барель, а вже 10 березня знизились до 52,54 долара за барель.

Китай ввів в експлуатацію найбільшу в світі плавучу бурову платформу «Синій кит I».

Американська ExxonMobil планує вкласти 20 млрд дол. до 2022 року в проекти з переробки вуглеводнів і нафтохімії на узбережжі Мексиканської затоки в США. А Венесуелу звільнили від виплати $1,4 млрд штрафу за націоналізацію «дочки» ExxonMobil. 

Альтернативна енергетика

У Британії потужності сонячних електростанцій досягли майже 12 ГВт.

Три країни збудують у Північному морі острів з вітровими електростанціями.

У 2017 році ринкові ціни на сонячні панелі знизяться на $0,25-0,26 за ват встановленої потужності, що відповідає падінню на 20% за рік.

За матеріалами: EIRCenter

Ключові слова: Головні новини тижня

Останні новини

20 Квітня

Комментарі (0)Будь ласка, авторизуйтесь чи зареєструйтесь для коментування