НОВИНИ
ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
Аналітика

Ціна на нафту марки WTI вперше в історії впала нижче нуля, чого не спостерігалося за всю історію роботи бірж

22 Квітня 2020 13:54

Ціна на нафту марки WTI вперше в історії впала нижче нуля, чого не спостерігалося за всю історію роботи бірж. Про це повідомляє Федерація роботодавців нафтогазової галузі (ФРНГ).

Аналізуючи цей історичний факт слід звернути увагу на кілька аспектів.

По-перше, це травневий ф’ючерс на WTI.

По-друге, розрахунок відбувається лише в грошах, залежно від курсу на відповідну дату. Торги проходять на NYMEX (Нью-Йоркська товарна біржа) з тікерною назвою CL, яка передбачає жорсткі умови щодо купівлі-продажу: продавець зобов’язується поставити продану нафту покупцю, а покупець зобов’язується прийняти законтрактовані об’єми нафти (фізично мати сховища для цих об’ємів). Фізична поставка нафти має здійснитися у Кушингу (округ Пейн, Оклахома, США).


Що значить від’ємна ціна?

Це означає, що покупець має забрати придбаний об’єм нафти (один контракт — 1000 барелів) та отримати доплату, відповідну від’ємній ціні, по якій він придбав цю нафту.Чому так сталося?


Чому так сталося?

Пандемія COVID-19 знизила попит на нафтопродукти в рази. До зменшення споживання автовласниками, перевізниками (як промисловими так і цивільними) та промисловістю додалося закінчення опалювального сезону.
При цьому пропозиція на ринку підвищилась і стала значно більшою за попит. Видобувачі нафти вирішили збільшити об’єми видобутку, поки попередня угода ОПЕК+ не почала діяти, та продати більше нафти.
За даними Energy Information Administration запаси нафти у сховищах Кушингу лише за останній тиждень збільшились на майже на 12% (з 49,2 до 55 млн барелів). Крім того, за даними ЗМІ, світові запаси нафти в танкерах досягли позначки 160 млн барелів.
Ще одним чинником обвалу став факт «останнього дня». 21 квітня починаються торги ф’ючерсами на червень, а 20 квітня — останній день торгів травневими ф’ючерсами.


Хто виграв?

У значному виграші опинилися ті, хто мав значні порожні об’єми для фізичного завантаження нафти, яке має відбутися протягом травня поточного року. При купівлі травневого контракту по від’ємній ціні його можна вигідно перепродати у майбутньому.


Подальша ситуація.

Один день не є визначальним для всього ринку, тому робити прогнози щодо ціни нафти та певних об’ємів видобутку — поки зарано. Не виключено, що найближчим часом відбудеться повторне засідання ОПЕК+ з метою пошуку рішення ситуації, що скалася. Очікується рішення щодо подальшого скорочення видобутку, або навіть консервація окремих нафтовидобувних ділянок.


За матеріалами: ФРНГ

ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
ГОЛОВНІ НОВИНИ ТИЖНЯ
Дністровська ГАЕС - «№1 в Європі!»

На енергетичній карті України є багато цікавих об’єктівпропонуємо Вам оглянути «із середини» один із наймасштабніших та найамбітніших довгобудів на Буковині.

НКРЕКП застерігає суди від встановлення тарифів для «певних обленерго»

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), заявляє про недопустимість встановлення окремими судами тарифів з розподілу електроенергії для певних обленерго. Про це повідомляється на сайті НКРЕКП.

Викиди української промисловості зростуть на 16% до 2030 року, — Абрамовський

Згідно з оновленим проектом Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (НВВ2), викиди СО2 на промислових підприємствах України збільшаться на 16% до 2030 року від рівня 2019 року, повідомив міністр захисту довкілля Роман Абрамовський в інтерв’ю порталу Green Deal.

Запаси вугілля на складах ТЕС впали на чверть за місяць, — «Укренерго»

З 24 червня запаси вугілля на складах ТЕС скоротилися на 24% — до 1,05 мільйона тонн. Про це повідомляє пресслужба оператора енергосистеми НЕК «Укренерго».