НОВИНИ
ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
Всі новини

Рада вже на початку жовтня може впровадити гарантії походження біометану

17 Вересня 2021 17:00

Верховна Рада вже на початку жовтня може підтримати законопроект, який передбачає визначення терміну «біометан» та впровадження гарантій його походження. Про це сказав радник голови правління НАК «Нафтогаз України» з питань розвитку низьковуглецевого бізнесу та європейського «зеленого» курсу Олексій Рябчин в ході круглого столу за проектом Green Deal на тему: «Український біометан: як розпорядитися потенціалом біоенергетики».

«Хочу привітати колег з прийняттям у першому читанні законопроекту про біометан. Я спілкувався з віцепрем’єром з питань євроінтеграції Ольгою Стефанішиною, яка планує євроінтеграційний день у парламенті. Розглядається можливість провести 5 жовтня друге читання цього законопроекту. Це поки попередня інформація, однак сподіваємось, що так і буде. Наразі йде робота над правками до цього документа», — сказав Рябчин.

Він зазначив, що законопроект є важливим для «Нафтогазу», адже окрім збільшення видобутку газу і успішного проходження опалювального сезону, «Нафтогаз» зацікавлений і у розвитку низьковуглицевого бізнесу.

«Ми готові до інвестицій у газові біометанові проекти. Готові до партнерства з різними компаніями як міжнародними, так і українськими. Першочергове для нас завдання — це заміщення газу. Будь-яка кількість газу, яка може бути заміщена, — це користь для економіки та населення», — додав Рябчин.

Нагадаємо, що Україна може виробляти 9,5 мільярдів кубометрів біогазу на рік.


За матеріалами: Укрінформ

ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА