НОВИНИ
ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА
Всі новини

Інтерес до управління українською ГТС виявляють 4 найбільші світові компанії, — «Нафтогаз»

11 Вересня 2017 11:00

Інтерес до управління газотранспортною системою (ГТС) України виявляють чотири найбільші світові компанії-оператори газотранспортних систем. Про це в ефірі одного з національних телеканалів повідомив глава правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. 

«Наша ГТС має бути прагматично цікавою. У нас є чотири конкретні інтересанти. Це 4 великі світові компанії. Дві з них входять до категорії найбільших. Вони є власниками і операторами великих (газотранспортних — ред.) систем у Європі. Для них це є стратегічно цікавим і потенційно — фінансово цікавим. Вони прийшли до нас і ведуть переговори про те, які можуть бути умови входження в українську ГТС», — сказав Коболєв. 

При цьому глава «Нафтогазу» наголосив, що європейські компанії зараз вибирають між двома пропозиціями: українською і російською.

«Вони вибирають між варіантами. Їм пропонує свій варіант „Газпром“ і у них є пропозиція від нас. Пропозиція „Газпрому“ дуже цікава — „Північний Потік-2“ за своїми фінансовими показниками — це цікавий проект. „Газпром“ пропонує 50%, гарантії, гроші. Нам потрібно стати не менш цікавими — це конкуренція, це ринок», — сказав Коболєв. 

Як повідомлялося, раніше в «Нафтогазі» повідомили, що наявність європейського партнера в управлінні українською газотранспортною системою необхідне для того, щоб європейські компанії змогли в майбутньому купувати газ на східному кордоні України, а потім транзитом передавати його на європейський ринок, таким чином, зберігши обсяги транзиту після завершення чинного контракту з «Газпромом». 7 вересня у щорічному посланні до парламенту Петро Порошенко заявив, що епоха «газового» шантажу України з боку Росії залишилася в минулому. Також він зазначив, що завданням України після завершення наприкінці 2019 року контракту на транзит газу з «Газпромом» має стати перенесення точок передачі газу: щоб європейці купували російський газ на східному, а не на західному кордоні України, а Україна надавала якісні транзитні послуги не Росії, а Євросоюзу. Також на сьогодні Україна в особі «Нафтогазу України» судиться з російським «Газпромом» у Стокгольмському арбітражному суді за двома контрактами: щодо транзиту російського газу до ЄС через територію України і купівлі-продажу Україною російського газу. 31 травня 2017 року «Нафтогаз» отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу в рамках позову української компанії до російського газового монополіста «Газпрому» за контрактом на закупівлю газу. Рішення за контрактом на транзит очікується до кінця листопада. За 8 місяців 2017 року транзит російського газу через територію України зріс на 23% — до 51,2 млрд куб. м.


За матеріалами: УНІАН

ОПЕРАТИВНА СТАТИСТИКА