loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

Закон про ринок електроенергії може вступити в протиріччя з законом про Регулятора

14.04.2017
Закон про ринок електроенергії може вступити в протиріччя з законом про Регулятора

Поправки до закону про енергоринок, які пропонувалися депутатами, місцями вступають в протиріччя з діючим законом про НКРЕКП. Про це на круглому столі «Закон про ринок електричної енергії України, як кіт Шредінгера» наголосив Генеральний директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. 

«Ще одне питання — це те, як буде взаємодіяти цей закон з діючим законом про НКРЕКП. Тому що ті зміни до закону про ринок електроенергії, які пропонувалися депутатами, місцями вступають в протиріччя з законом про Національну комісію», — заявив Харченко.

На його думку, потрібно зрозуміти, як обидва закони будуть працювати в новій системі. «Судячи з усього, нас очікує цікавий раунд під назвою — що таке українська національна комісія, як вона працює, наскільки вона законна і як діятиме у цьому законодавчому полі», — прокоментував Олександр Харченко. 

Крім того, директор Центру досліджень енергетики додав, що наразі це зробити неможливо, тому що остаточну версію закону ще ніхто не бачив: «Прийняті пакетом дев’яносто з чимось поправок до цього закону зробили ситуацію такою, що остаточного тексту закону ще ніхто не бачив. Те, що приймали на комітеті — не читали, я вже не кажу про депутатів, які сиділи в залі і голосували просто без жодної процедури. Тому є проблема в тому, що сьогодні визначити, як саме виглядає цей закон в остаточній версії досить важко». 

Нагадаємо, що 13 квітня парламент з другої спроби прийняв в цілому Закон України «Про ринок електричної енергії України». Раніше заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко заявила, що цей закон є кроком вперед, але потрібно ще два роки на прийняття вторинного законодавства. Натомість голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї Іван Плачков конкретизував, що для впровадження закону уряд має прийняти 70 постанов. 

EIRCenter

Ключові слова: Україна Електроенергія

Останні новини

20 Квітня