loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

TAP готовий транспортувати газ до Європи з будь-яких доступних джерел — офіційний представник

14.06.2013
TAP готовий транспортувати газ до Європи з будь-яких доступних джерел — офіційний представник

Трансадріатичний газопровід (TAP) дозволить поставляти в Європу газ з будь-яких доступних джерел, сказав в середу Trend офіційний представник проекту.

 «TAP є проектом масштабованого трубопроводу, що дозволить транспортувати по ньому додаткові об'єми газу з Каспійського регіону і інших джерел, які поставлятимуться до Європи, що сприяє подальшому забезпеченню енергетичної безпеки і диверсифікації постачань», — сказав офіційний представник ТАР, коментуючи недавні повідомлення про намір ЄС купувати газ у Ізраїлі.

Раніше Platts із посиланням на джерела в ізраїльській промисловості повідомив, що Європейський союз, який намагається диверсифікувати джерела постачань, розглядає Ізраїль як можливу альтернативу, і запропонував пов'язати його з проектом Трансадріатічного трубопроводу (TAP). Таке рішення дозволить Ізраїлю приєднатися до європейської мережі трубопроводів, виключаючи необхідність будівництва дорогого терміналу зрідженого газу.

Проект TAP покликаний транспортувати газ з Каспійського регіону через Грецію, Албанію і через Адріатичне море на південь Італії, і далі — до Західної Європи.

Газ, який вироблятиметься в рамках другого етапу розробки азербайджанського газоконденсатного родовища «Шах Деніз», розглядається як основне джерело для проекту.

Початкова потужність трубопроводу TAP складе 10 мільярдів кубометрів в рік з можливістю розширення до 20 мільярдів кубічних метрів в рік.

Акціонерами TAP є швейцарські AXPO (42,5 відсотка), норвезька Statoil (42,5 відсотка) і німецька E.ON Ruhrgas (15 відсотків).

Будівництво ТАР, в разі його вибору як остаточний маршрут транспортування газу, почнеться в 2015 році.

Керуючий директор TAP Кьетіл Тунгланд раніше сказав в інтерв'ю Trend, що пропускна спроможність трубопроводу може бути розширена від первинних 10 мільярдів кубометрів до 20 мільярдів кубометрів.

«Ми готові запропонувати транспортування газу тим виробникам, які готові узяти на себе зобов'язання по постачаннях газу для нас», — сказав Тунгланд.

В даний час консорціум «Шах Деніз» розглядає два варіанти транспортування газу до Європи — TAP і Nabucco West. Остаточне рішення по маршруту газопроводу буде прийнято в кінці червня 2013 року

За матеріалами: Trend

Ключові слова:

Матеріали за темою:

Останні новини

20 Квітня