loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

Депутат пропонує закласти у Енергетичну стратегію більш інтенсивний розвиток ВДЕ

11.09.2013
Депутат пропонує закласти у Енергетичну стратегію більш інтенсивний розвиток ВДЕ

Оновлена Енергетична стратегія України на період до 2030 року має містити плани з більш інтенсивного розвитку виробництва електроенергії з поновлюваних джерел енергії (ВДЕ), вважає перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), співавтор закону про стимулювання використання ВДЕ Олег Зарубінський.

Відповідна ініціатива викладена в листі парламентарія до прем'єр-міністра Миколи Азарова, текст якого має агентство "Інтерфакс- Україна".

О.Зарубінський вважає доцільним до 2030 року поетапно довести частку ВДЕ у виробництві електроенергії до 20 %, що в абсолютних значеннях має скласти 56,37 млрд кВт - год . При цьому вітер, сонце, біомаса і біогаз, мала гідроенергетика повинні будуть в 2030 році забезпечити вироблення 43,67 млрд кВт - год, великі гідроелектростанції (ГЕС) - ще 12,7 млрд. кВт - год.

Стратегія як програмний документ розвитку енергетичної галузі України повинна враховувати крім іншого і пріоритети України у зовнішній політиці. Розвиток нових джерел отримання електроенергії дозволить продемонструвати реальність намірів України щодо входження в європейське співтовариство, наголошується в листі.

"Енергетична стратегія України повинна демонструвати прагнення держави інтегруватися в європейський енергетичний простір . А європейське співтовариство одним з пріоритетів визначило саме розвиток поновлюваних джерел енергії, яке дозволяє посилити енергобезпеку і одночасно знизити шкідливий вплив на навколишнє середовище" , - сказав О.Зарубінський агентству, коментуючи дану ініціативу.

Заступник голови профільного парламентського комітету зазначив, що Україна при вступі до Енергетичного співтовариства взяла на себе зобов'язання впровадити європейську директиву 2009/28/ЕС, яка передбачає збільшення частки ВДЕ в кінцевому споживанні енергії в Євросоюзі до 20 % до 2020 року.

Відповідаючи на питання про збільшення тарифного навантаження на споживачів у випадку більш інтенсивного розвитку відновлюваної енергетики, парламентарій нагадав, що слідом за зниженням вартості обладнання для електростанцій на ВДЕ і собівартості генерованої ними електроенергії парламент в кінці 2012 року прийняв закон , що передбачає зниження стимулюючих "зелених" тарифів. Зокрема, для наземних сонячних електростанцій тариф був знижений майже на 30%. Крім того, закон передбачає подальше зниження стимулюючих тарифів після 2014 року.

Проект оновленої енергостратегії України до 2030 року передбачає збільшення частки ВДЕ у виробництві електроенергії до 12,1 % до 2030 року. При цьому великі ГЕС повинні будуть в 2030 році забезпечити вироблення 7,5 % всієї електроенергії. Таким чином сукупна частка всіх інших ВДЕ у виробництві електроенергії повинна скласти 4,6 % або 13 млрд кВт - год .

Нагадаємо, що 24 липня 2013 року на засіданні Кабінету Міністрів України була прийнята оновлена Енергетична стратегія України до 2030 року. Інформацію про це розповсюдили ЗМІ. 1 серпня її підтвердив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Останні новини

20 Квітня