loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

"Білий потік" залишається в центрі уваги Азербайджану

14.06.2013

Проект газопроводу «Білий потік» в обхід Росії, який повинен був проходити з Грузії по дну Чорного моря в Україну і Європу, залишається в центрі уваги Азербайджану.

Про це в ході панельної дискусії «Паливно-енергетичний комплекс України: перспективи розвитку та модернізації» у четвер в рамках першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine&Partners» зазначив міністр промисловості і енергетики Азербайджану Натік Алієв.

««Білий потік» ми обговорювали... Ця пропозиція залишається в центрі уваги, ми постійно його обговорюємо. Тут потрібна точка, яка буде поставлена представниками держави, бізнес структур і в цілому навіть ЄС», – сказав він.

За його словами, необхідно створити привабливий режим транспортування після чого підтягнуться й інвестори до реалізації проекту.

«Азербайджан може гарантувати певні об’єми постачання газу на узбережжя Чорного моря. Ми розглядали пропозиції 3 млрд., 5 млрд., 8 млрд. кубометрів», – повідомив міністр.

Нагадаємо, «Білий потік» (White Stream) – проект магістрального газопроводу, що розроблявся міжнародним інжиніринговим консорціумом White Stream Pipeline з 2006 року і був презентований у травні 2007 року на газовому форумі у Відні. Запропонований маршрут, ресурсною базою якого планувалась група родовищ Шах-Деніз (Азербайджан), мав стати відгалуженням газопроводу Баку-Тбілісі-Ерзурум. Підводна частина мала проходити з Грузії до України, з перспективами продовження до території Румунії і далі до країн ЄС. Пропускна здатність – 8 млрд. кубометрів з можливим розширенням до 32 млрд. кубометрів.

 

За матеріалами: UaEnergy 

 

Ключові слова:

Матеріали за темою:

Останні новини

20 Квітня