loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

Вчені розробили сонячну батарею, яка «дихає» та акумулює енергію

28.05.2015
Вчені розробили сонячну батарею, яка «дихає» та акумулює енергію

Дослідники з університету Огайо розробили високоефективну сонячну акумуляторну батарею, яка перетворює в хімічну енергію всі 100% вловлюваної сонячної енергії. До цього часу цей показник становив 80%.

В основі структури сонячно-акумуляторної батареї, розробленої хіміками Огайо, сітка, яка сплетена з титанових нанопровідників, покритих частинками диоксиду титану розмірами в кілька нанометрів. При цьому крок сітки складає всього 200 мікрометрів.

Коли сонячна батарея поглинає світло, фотони розривають молекули пероксиду літію (Li2O2), які знаходяться в електроліті, на іони літію та кисень. Іони літію, які мають електричний заряд, зберігаються в батареї, а кисень випаровується. Коли батарея починає віддавати накопичений електричний заряд, то вона забирає кисень з повітря і в її електроліті знову утворюється пероксид літію.

Таку батарею можна назвати дихаючою. Вдиханням є етап віддавання накопиченої енергії, а видихом – етап заряджання сонячним світлом. Проведені в лабораторіях тести показали, що «життєві показники» батареї, точніше кількість циклів заряду-розряду, які вона може витримати без втрати своїх характеристик, практично співпадають з аналогічними показниками звичайних літій-іонних акумуляторів. І це вже дозволяє розраховувати на те, що такі сонячно-акумуляційні батареї скоро можуть з’явитися на ринку, знизивши загальну вартість технології отримання і акумулювання сонячної енергії на 25%.

За матеріалами: EcoTown.com.ua

Останні новини

20 Квітня

Комментарі (0)Будь ласка, авторизуйтесь чи зареєструйтесь для коментування