loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

Перша у світі гібридно-маховикова електростанція

14.04.2015
Перша у світі гібридно-маховикова електростанція

Ірландська компанія Schwungrad Energie Limited розробила незвичний проект. Перший проект гібридно-маховикової електростанції, підключений до національної електромережі, буде незабаром побудований у Європі на території Ірландії. Розробники проекту зауважують, що технологія маховика має повне право називатися 100% чистим джерелом енергії, оскільки ця гібридна технологія не використовує паливо і не утворює шкідливих викидів, а також не споживає воду.

Побудують електростанцію у селі Род (графство Оффалі). Для підтримки проекту в грудні 2014 року Європейською комісією було виділено €2,55 млн. В якості демонстраційного «потенційного» проекту ірландська енергетична компанія EirGrid вибрала саме цю пропозицію в рамках своєї програми інтелектуальних енергосистем. Передбачається, що американська компанія Beacon Power також буде надавати деяку підтримку науковцям.

Система маховика складається із спеціальної вуглеволоконної труби, яка літає на магнітах у вакуумі. Електрика від поновлюваних джерел, таких як вітряні турбіни і сонячні панелі, змушує трубу або маховик обертатися з дуже великою швидкістю. Оскільки маховик знаходиться в середовищі, де практично відсутня сила тертя, він продовжує обертатися до тих пір, поки не виникає потреби в електриці. У цей момент кінетична енергія, накопичена маховиком, використовується для вироблення електроенергії, яка подається в мережу. Кожен маховик має розмір близько двох метрів у висоту і, щоб зменшити візуальний вплив на ландшафт, їх частково закопують у землю.

«Технологія маховика має повне право називатися 100% чистим джерелом живлення, так як ця гібридна технологія не використовує паливо і не утворює шкідливих викидів, також не споживає воду. Система просто поглинає енергію і зберігає її, і в будь-який час готова відправити її в енергомережу. Це не електростанція в звичайному сенсі, але працює як «амортизатор» сплесків і динамічна енергетична система підтримки, накопичуючи і повторно направляючи в мережу невелику кількість енергії у відповідності з поточною вимогою енергомережі», - пояснює Френк Берк, технічний директор Schwungrad.

На відміну від батарей маховики не використовують хімічні речовини, вони використовують механічну енергію. Теоретично, це може дозволити їм працювати довше. Вони нетоксичні і негорючі. Маховик також не використовує воду і не здійснює шкідливих викидів в оточуюче середовище.

За матеріалами: EcoTown

Останні новини

20 Квітня

Комментарі (0)Будь ласка, авторизуйтесь чи зареєструйтесь для коментування