loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

Німецький вітрогенератор нового типу з інноваційним дизайном та високою продуктивністю

21.05.2015
Німецький вітрогенератор нового типу з інноваційним дизайном та високою продуктивністю

Компанія Festo, яка вже розробила кілька цікавих інновацій, серед яких - робота-чайку, запропонувала новий варіант вітрогенератора. За словами розробників з Festo, новий вітрогенератор використовує вітер більш ефективно і виробляє більше енергії. Проект отримав назву DualWingGenerator.

При слові вітрогенератор приходить на думку високий стовп з лопатями – стандарт для традиційного вітрогенератора, але такі конструкції не дуже ефективно використовують вітер. Особливістю нової конструкції є використання елементів, які придумані природою. Лопаті нового генератора мають профіль крила птаха (точніше – профіль крила літака, що буде точнішим). При цьому генератор оптимізує свою роботу автоматично, пристосовуючись до будь-якого напрямку повітряних мас і будь-якої швидкості руху повітря.

Система DualWingGenerator складається з вертикальної колони, на якій встановлені верхнє і нижнє крило довжиною 2,5 м. Крила мають бігунки для руху вверх-вниз. Крила рухаються одночасно в різних напрямках: якщо нижнє крило рухається вниз, то верхнє вверх, або навпаки.

Всередині колони рух бігунків крил перетворюється в обертовий рух приводу і двох коліс вільного ходу. Обертове зусилля передається електрогенератору для перетворення кінетичної енергії в електричну.

Festo порівняла ефективність цієї системи з двома звичайними вітровими турбінами такого ж розміру. Команда розробників заявила, що система забезпечує «кращі показники у порівнянні з маленькими вітровими станціями – дає 45% ефективності перетворення при швидкості вітру 4-8 м/с. В середньому, система показує більш високі показники вироблення енергії в умовах слабого вітру – тут використано «розумну технологію контролю». Нова технологія використовує два сервоприводи і датчик, які встановлені в центральній колоні для визначення кута, амплітуди і частоти руху крил.

Поки що невідомо, коли система попаде на ринок, але розробка технології продовжується і вивчаються її технологічні області застосування, серед яких невеликі установки на будинках або для отримання стисненого повітря чи води.

За матеріалами: EcoTown

Останні новини

20 Квітня

Комментарі (0)Будь ласка, авторизуйтесь чи зареєструйтесь для коментування