loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

Автономний будинок-капсула, що працює за рахунок енергії сонця та вітру

29.05.2015
Автономний будинок-капсула, що працює за рахунок енергії сонця та вітру

«Житло в дусі свободи» презентували нещодавно розробники словацького архітектурного бюро Nice Architects. Унікальний портативний будинок  Ecocapsule (Екокапсула) працює виключно за рахунок сонячної і вітрової енергії, що робить його автономним житлом, та дозволяє комфортно жити в умовах дикої природи. Невеличкий будинок розрахований максимум на двох дорослих людей і досить просто (як для дому) транспортується.

Розміри будиночка - 2,55 × 4,45 × 2,25 м, важить він 1,5 т (як середній автомобіль). Однак, у кожній капсулі є ліжко, міні-кухня, ванна кімната, невеликий робочий куточок зі столом і стільцями, душ і туалет, вікно, що відкривається.

Кожна «Екокапсула» абсолютно самодостатня за рахунок роботи сонячних панелей та вітрового генератора (вихідна потужність 600 і 750 Ватт відповідно). Також в будинку є власна батарея ємністю 9,7 кВт/год.

Крім того, портативне житло оснащене системою збору дощової води і роси. А спеціальна система фільтрації забезпечить мешканців «капсули» чистою питною водою.

За словами розробників, одна така «капсула» дозволяє людині більш ніж рік жити в умовах дикої природи, що звучить особливо привабливо для тих, хто любить подорожувати.

«У нашому величезному світі дикої природи або просто на незаселених територіях ця капсула підходить для цілого ряду завдань: незалежна дослідницька станція, туристичний будиночок, блок гуманітарної допомоги», - говорять в архітектурному бюро Nice Architects.

Поки що Ecocapsule - це концепт. Перший прототип будинку мають показувати на фестивалі Pioneers, що проходить цими днями у Відні.

Перші будиночки планують відправляти замовникам вже на початку 2016 року. Вартість «Екокапсули» розробники ще не озвучили.

За матеріалами: EcoTown.com.ua

Останні новини

20 Квітня

Комментарі (0)Будь ласка, авторизуйтесь чи зареєструйтесь для коментування