loading...

Забули пароль?
×
Вхід / Реєстрація / Підписатися на розсилку
Поля з відміткою * обов'язкові для заповнення

 


Центр досліджень енергетики

Точка кипіння!

18.05.2016
Точка кипіння!

Хто б міг подумати, що опублікований 13 травня матеріал «Гаряча точка на енергетичній мапі України» про вкрай необхідну реконструкцію та модернізацію енергетичних об’єктів України викличе істерику серед деяких його «нечитачив»…

Спричинив реакцію постскриптум: «P.S.: «Всім відома приказка: «Ложка дьогтю псує добру бочку меду». Для мене тією ложкою дьогтю став корпоративний календар компанії «Донбасенерго», на який я звернула увагу та почала «на свою голову» роздивлятись.

Шановні керівники компанії, PR-менеджери, дизайнери!.. Невже ви дійсно вважаєте, що фотографія дитини в футболці з написом: «Спасем…» та «колорадською стрічкою» - це саме той формат, якого потребує понівечений та зруйнований Схід-«промисловий локомотив» України?!

календар компанії «Донбасенерго»

P.P.S. Прибережіть каміння! Мій постскриптум не стосується простих працівників компанії, які з ранку до ночі важко працюють, мають порепані від мазуту та реактивів руки та всім серцем вболівають за долю підприємства й держави, в якій вони народились та виросли! Він стосується тих, хто безсоромно, користуючись нагодою, продовжує сіяти зерна розбрату на теренах України!»

Істерика з цього приводу зародилась ще в п’ятницю ввечері, а її апогей прийшовся на суботній вихідний день, коли «по-тривозі» було підняте моє безпосереднє керівництво…

Сказати, що я здивована такою реакцією - це не сказати нічого! Я шокована тією істеричною какофонією, яку отримала на свою адресу! Мушу (!) ВАМ нагадати, що «постскриптум» - «postscriptum» («після написаного») - це невелика приписка після основного тексту, яка містить у собі важливу деталь, яку автор упустив в процесі письма…

Так! Мене дійсно обурила фотографія, яка вибрана за основу для сторінки «Червень» у корпоративному календарі. Й навіть не намагайтесь мене – громадянку України та всю Україну – переконати в тому, що моя понівечена війною країна (та її народ, який тут живе та поважає свою країну), в якій, за даними ООН, вже загинуло понад дев’ять тисяч людей, понад 21 тисячу поранено, а загалом жертвами конфлікту на сході України стали 30 346 осіб – не повинна звертати увагу на такі «помилки»?!

Але ж ніхто навіть й гадки не мав, що елементарне (так, звісно, емоційне! Я маю на це право!) журналістське звернення до керівництва компанії, PR-менеджерів та дизайнерів із «порадою-зауваженням», яке навмисно було винесене, так би мовити, «за дужки», - про більш ретельне та більш прискіпливе відношення до вибору фотоматеріалу - викличе настільки бурхливі емоції та переросте у відвертий скандал!

Більше того, дивує той факт, що «дрова у вогонь» підкидає сама компанія «Донбасенерго»! Компанія, діяльність якої в останні два роки журналісти друкованих ЗМІ і інтернет-медіа не оминають своєю увагою саме через «скандальну репутацію», що прямо пов’язана, за словами, зокрема, голови Донецької ВЦА пана Жебрівського, з сином екс-президента України Олександром Януковичем та закупівлею вугілля у бойовиків «ДНР»*. Крім того, мене неприємно вразила неадекватність т. з. «захисту інтересів», особливо з огляду на те, що Центр досліджень енергетики завжди об’єктивно висвітлює діяльність ВСІХ енергогенеруючих компаній України (зокрема й «Донбасенерго») і енергетики України в цілому, не роблячи ні для кого толерантних виключень.

*Нагадаю, в середині 2013 року Фонд державного майна продав 60,8% акцій «Донбасенерго» компанії «Енергоінвест Холдинг» за 718,92 млн грн. «Донбасенерго» стала останньою енергогенеруючою компанією, яку приватизували за часів президентства Віктора Януковича. В державній власності за Фондом державного майна України залишилися закріпленими 25% + 1 акція.

Компанія «Енергоінвест Холдинг» була заснована колишнім депутатом ВР від «Партії регіонів», підприємцем Ігорем Гуменюком. У свою чергу 92% компанії «Енергоінвест Холдинг» належить компанії з Нідерландів Energoinvest Holding B.V. У реєстрі юридичних осіб кінцевим бенефіціаром «Енергоінвест Холдинг» значиться трастовий фонд з Нідерландів Stichting Administratiekantoor Whitebridge Resources.

За словами голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, Ігор Гуменюк є тільки одним з двох головних власників компанії. За словами Жебрівського, 34%акцій компанії належать старшому сину екс-президента Олександру Януковичу. Крім того, на початку 2015 р. одним з основних постачальників вугілля для Слов'янської ТЕС («Донбасенерго») була збагачувальна фабрика «Червона Зірка» - основними власниками якої є структури Олександра Януковича.

Ключові слова: Донбасенерго

Останні новини

20 Квітня